Skip links

Medicina

PROCEDŪROS SAUGUMAS

Atlikdamas permanentinį makiažą, nuo pirmos iki paskutinės minutės, meistras privalo mūvėti vienkartines pirštines. Po procedūros jas išmesti.
Procedūrai privalu naudoti tik sterilias vienkartes adatas arba kapsules. Po procedūros jas sudėti į dūriams atsparų konteinerį.
Kiekvienam klientui imamas atskiras indas dažams. Jų likučio negalima naudoti kito kliento makiažui.
Permanentinio/ilgalaikio makiažo negalima atlikti asmenims iki 18 metų, be raštiško tėvų arba globėjų sutikimo. Taip pat asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio ar narkotikų.
Būtina laikytis Lietuvos higienos normos HN 117:2007 reikalavimų.
Darbinė aplinka turi būti švari : šiame kabinete negali būti atliekamos tokios kosmetologinės procedūros kaip – depiliacija, manikiūras-pedikiūras.
Ilgalaikis makiažas atliekamas su ,,Phibrows‘‘(Vokietija) , ,,Purebeau‘‘( Vokietija), Charme megacolors” (JAV ), ECURI ( Olandija) aukščiausios kokybės pigmentais, kurie nealergizuoja, nekeičia spalvos ir atitinka ES kokybės reikalavimus.

HERPES SIMPLEX VIRUSAS (PŪSLELINĖ)

Tai – virusas, sukeliantis lūpų, juosmens ar lyties organų pūslelinę. Labiausiai paplitusi yra HSV-1 viruso forma – herpes labialis, sukelianti lūpų pūslelinę. Kai kurie iš mūsų nenutuokia, esantys viruso nešiotojai. Susilpnėjus imunitetui dėl netinkamos mitybos, streso, sunegalavus, peršalus, padauginus alkoholio ar vėjui ir saulei nugairinus veidą, pajuntamas herpeso poveikis. Herpeso virusas įsitaiso nerviniuose mazguose, limfocituose, seilių liaukose ir organizme išlieka visą gyvenimą. Rudenį ir žiemą virusas gali „pabusti” dėl peršalimo, vasarą – dėl saulės ir karščio poveikio.Susidarius palankioms sąlygoms, virusas pasireiškia vis tose pačiose vietose. Inkubacinis periodas gali trukti 2 – 21 dieną. Atsiranda vandeningų puslelių, kurios gali susilieti į vientisą darinį. Juntamas deginimas, tempimas. Gali padidėti limfmazgiai, pakilti temperatūra. Žaizdelės ilgainiui užsitraukia šašais, gyja 1-3 savaites. Gydoma acikloviro turinčiais ir džiovinamaisiais tepalais (Acic, Aciclostad, Zovirax), Carbosan geliu. Galima vartoto Acic geriamas tabletes. Carbosan žaibiškai sustabdo plitimą.
Klientės, turinčios lūpų pūslelinę Herpes virusą, dažnai baiminasi dėl lūpų permanentinio makiažo. Šioms klientėms, dažniausiai ši procedūra būtina, nes, dažnai besikartojantis virusas, visiškai išblukina lūpų kontūrą, bei natūralų pigmentą.
Mikropigmentacija galima tik pagijus. Jei planuojama ne lūpų mikropigmentacija, procedūra galima, nelaukiant kol sugis pūslelinės vietoje likęs randelis. Jei lūpų – reikia išlaukti, kad kiek įmanoma labiau pašviesėtų randas.
Darant ilgalaikį lūpų makiažą, šis virusas yra pagrindinė procedūros komplikacija.
Esant stipriai imuninei sistemai, net ir turint šį virusą, po mikropigmentacijos jis neiškyla.

KONJUKTYVITAS

Tai – akių junginės uždegimas. Gali būti ūmus arba lėtinis. Ligą sukelia daug skirtingų priežasčių. Infekcinį konjuktyvitą sukelia bakterijos ar virusai, alerginį – įvairūs alergenai – žiedadulkės, gyvūnų kailis, vaistai ar kosmetika. Konjuktyvitas gali atsirasti dėl kitų akies ar organizmo ligų. Nors sukėlėjai gali būti skirtingi, liga pasireiškia panašiais simptomais. Ūmus konjuktyvitas dažniausiai prasideda vienoje akyje ir greitai persimeta į kitą. Akį skauda, niežti, atsiranda pojūtis, lyg į ją būtų įkritęs svetimkūnis. Akys parausta, ašaroja, patinsta vokai, atsiranda gausių išskyrų (traškanų). Rytais būna sunku atsimerkti, nes vokai sulimpa dėl jų kraštuose sudžiūvusių išskyrų. Išskyros gali būti ne tik pūlingos, bet ir gleivingos, vandeningos. Gali pasireikšti bendro negalavimo požymiai – karščiavimas, gerklės skausmas, padidėję limfmazgiai. Liga tęsiasi 1-2 savaites, esant virusiniam konjuktyvitui – ilgiau. Alerginis konjuktyvitas tęsiasi 1-4 savaites ir kartojasi kiekvieną kartą susidūrus su alergenu.
Sunkesniais atvejais konjuktyvitas gali komplikuotis ragenos uždegimu ar net ragenos opa.
Konjuktyvito gydymas priklauso nuo ligos sukelėjo. Tai gali nustatyti tik gydytojas oftalmologas. Po akių vokų mikropigmentacijos ši liga paprastai nepasireiškia, jeigu yra tinkama po procedūrinė priežiūra.